#73 ― Práce s integrovanými žáky
1. blok

Přihlašování od 23.11.2018 10:00     10.11.2017    10:00 –  13:00    180 min

Budeme se společně věnovat práci s emocemi v rámci nácviku sociálních dovedností s integrovanými žáky. Jak zvládnout vztek a jak vůbec jednotlivé emoce přiblížit samotným dětem? Nabídneme aktivity, které se u nás osvědčily. Seminář bude veden prožitkovou formou, a tak si pomůcky a aktivity vyzkoušíte na vlastní kůži :). Našim setkáním nás budou provázet videa jednoho z našich integrovaných žáků, který nám popíše, jak s různými pomůckami pracuje. Dostaneme se tak i k pomůckám sloužícím k seberegulaci a podpoře samostatné sebeobsluhy. Zamyslíme se nad tím, jaké aktivity nám pomáhají při začlenění žáka do třídního kolektivu. V poslední části semináře se budeme také věnovat sdílení našich zkušeností a problémů, které nás v praxi nejvíce tíží. Pokusíme se najít řešení některých situací.

V programu se objeví témata, která již znají účastníci březnového sdílení na téma "Práce s integrovanými žáky" v Olomouci.

 

O lektorech ze ZŠ a MŠ Mendelova z Karviné:

Barča (pedagogická asistentka ve 4. třídě): „Třetím rokem pracuji především s žákem s Aspergerovým syndromem, ADHD, parézou lícního nervu, dyslexií a dysortografií, se kterým se mj. věnujeme v rámci individuální výuky nácviku sociálních dovedností a reedukaci SPU. Krátce jsem pracovala s žákyní se zrakovou vadou a s žákem s ADHD.“

Pavel (zástupce ředitele pro věci pedagogické): „Při spolumoderování dílny se především budu snažit Barči a účastníkům moc nepřekážet. Když nebudu něčemu rozumět a překonám stud, tak se zeptám. Zkusím dohlédnout na včasný začátek, konstruktivní přestávku a veselý konec." :)

Lektoři
Barbara Lanzendörferová, Pavel Wojnar

Kapacita
8–26 míst

Specifikace cílové skupiny
Určeno především pro asistenty pedagoga a vychovatele z běžných typů ZŠ, dále pak učitelům 1. a 2. stupně a případným dalším zájemcům, kteří se o toto téma zajímají (vedení škol, školní psychologové apod.)

Vzdělávací cíl
Sdílet zkušenosti na téma práce s integrovanými žáky.